Stare miasta, kamienice, rynki, architektura, to rzeczy, które zachwycają zarówno mieszkańców jak i turystów, którzy odwiedzają wyjątkowe miejsca, często miasta o długiej i barwnej historii. Dech w piersiach zapierają monumentalne fasady kościołów, ratuszy i starych, często odrestaurowanych kamienic. Idąc przez miasto często zachwycamy się monumentalizmem i bogactwem zdobień jakiejś fasady, odkrywamy nawiązanie do czasów, które już minęły, dawnych epok, które dzięki architekturze, nie odeszły w całkowite zapomnienie. Wykańczanie elewacji przez wiele wieków było dziełem artystów, rzeźbiarzy, malarzy, a także doskonałych rzemieślników. Wykańczanie elewacji, to sztuka, która pozwala na zachowanie historii, jest pomnikiem wierzeń i przeżyć narodów. Witruwiusz pisał, że architektura, to sztuka budowania budowli. Fasady starych budynków wiele mówią o ludziach, którzy żyli w określonym miejscu, w czasie gdy budynek był budowany. Świątynia Nabatejczyków w Jordanii i wykończenie elewacji to historia tego ludu, przedstawiona nam w skrócie. Fasady przedstawiają wierzenia i wydarzenia, które ukształtowały ten lud, styl życia.

Architektura, to sztuka, która potrafi w ciekawy sposób przedstawić nam historię jednostek, jak i całych narodów. Ślady kul na murach zamków obrazują nam męstwo i odwagę rycerzy broniących fortyfikacji. Słynne rzymskie „Colloseum”, to pomnik straconych podczas walk, więzionych i wykorzystywanych niewolników, a zarazem okrucieństwa ludzkiej natury, prostoty, z jaką przychodzi nam skazanie kogoś na śmierć.
Architektura to jednak nie tylko wykańczanie elewacji monumentalnymi wzorami, kolumnami, korowód barw. Coraz większa moda panuje na proste formy, szklane elewacje, proste geometryczne formy. Wielu z nas zachwyca się sztuką nowoczesną, surowe wnętrza często są dopełniane wymyślnymi i skomplikowanymi dziełami artystów nowoczesnych. Zimne w większości takiego pomieszczenia kolory ocieplone są przez ciepłe wykończeniowe panele ścienne i podłogowe. Forma, która z pozoru przypomina zimną kostkę lodu bez problemu przyjmie nowy charakter dzięki drewnianym elementom. Panele ścienne, to w nowoczesnych wnętrzach tak samo istotny element, jak w poprzednich epokach monumentalne wykończenie fasady. Architektura, jest dla oczu taką samą słodyczą, jak muzyka dla uszu, a wykwintne dania dla podniebienia.
W ostatnich latach coraz bardziej modne staje się łączenie stylów. Nie szokuje nas już widok starej kamienicy połączonej ze szklaną formą znajdującą się tuż obok. Projektując swój własny dom, firmę warto wykazać się unikatowością, odważyć się na innowacyjne projekty. Jeśli chcemy, aby nasza firma wyróżniała się na rynku wśród innych, warto aby przede wszystkim przyciągała wzrokiem. Żyjemy w czasach, kiedy nikt nam nie broni, zaraz za szklanymi drzwiami, postawić antycznej rzeźby lub powiesić w starodawnym wnętrzu, obrazu Pollocka. Architektura, to sztuka, która zmienia się na przestrzeni dziejów. Jest kształtowana przez ludzi, którzy nie boją się wyjść poza schemat, chcą zapisać się w historii.